Keňa v románech - Kačice


Datum: 16. prosince 2016

Děkujeme za zajímavou besedu v mnoha ohledech. Některé informace o Africe jsem již slyšela nebo o nich četla, ale slyšet je přímo od někoho, kdo tuto zemi navštívil na vlastní kůži, ve mně zanechalo hluboký dojem, že mé vlastní myšlenky na pomoc těmto lidem se ubírají tím správným směrem. A za to Vám moc děkuji.

Lenka Pokorová, knihovna Kačice, prosinec 2016

Keňa očima spisovatelky - Poděbrady


Datum: 13. prosince 2016
Čas: 9:30
Město a místo: Soukromá ZŠ v Poděbradech

Jedná se o dopolední besedu pro základní školu.

Keňa očima spisovatelky - Kačice


Datum: 9. prosince 2016
Čas: 9:45
Město a místo: ZŠ Kačice

Jedná se o dopolední besedu pro první stupeň základní školy.

Keňa očima spisovatelky - Rožďalovice


Datum: 30. listopadu 2016
Čas: 9:00
Město a místo: ZŠ Rožďalovice

Jedná se o 2 dopolední besedy pro 1. a 2. stupeň ZŠ.

Lovci lebek - Trutnov


Datum: 22. listopadu 2016

Spisovatelka, cestovatelka a trutnovská rodačka Hana Hindráková přijela 22. listopadu seznámit čtenáře se svou novinkou do trutnovské knihovny. Román Lovci lebek je thriller z policejního prostředí a vydala ho Grada v roce 2016. Křest knihy proběhl letos na knižním veletrhu v Praze. Autorka návštěvníkům vylíčila své kariérní začátky, vysvětlila postupy při psaní a vydávání knih, shrnula svůj vývoj v literární tvorbě a z nové knihy přečtením prologu a první kapitoly nastínila, v jakém duchu se děj románu ponese.  Prostřednictvím promítání videí skutečných zásahů „lovců lebek“ rozšířila povědomí veřejnosti o riskantní práci českých policistů. Naznačila, že její další román se svým dějem vrací zpátky do Afriky, určit se budeme těšit na další autorské čtení.

Markéta Šlitrová, Městská knihovna s regionálními funkcemi v Trutnově, listopad 2016

Literární kavárna - Hustopeče u Brna


Datum: 15. listopadu 2016

Beseda s Hanou Hindrákovou měla velmi dobrý ohlas mezi návštěvníky.

Autorka pohovořila o svých ne vždy lehkých pobytech v Keni, představila účastníkům besedy své knihy a určitě navnadila ty, co je nečetli, aby po nich sáhli. Beseda byla určitě zajímavá a poutavá, autorku mohu jen doporučit.

Jitka Horáková, MěK Hustopeče, listopad 2016

Lovci lebek - Čáslav


Datum: 17. října 2016
Čas: 17:00
Město a místo: Městská knihovna Čáslav

Autorské čtení z mého nového románu Lovci lebek z prostředí speciální pátrací jednotky.

Keňa očima spisovatelky - Praha Kolovraty


Datum: 12. října 2016
Čas: 18:30
Město a místo: Knihovna Praha - Kolovraty

Kolovratská knihovna každým rokem odměňuje při příležitosti Týdne knihoven pětici dětských a stejný počet dospělých čtenářů, kteří za uplynulý rok přečtou nejvíce knih. Tuto milou tradici se organizátoři snaží oceněným čtenářům pokaždé zpestřit literárním večerem s autorským čtením. Tentokrát do Kolovrat přijala pozvání spisovatelka Hana Hindráková, která pilným čtenářům věnovala některé ze svých knih, pro něž čerpá náměty z cest po Africe a dalších exotických zemích. Autorka se s posluchači podělila o své zážitky a povídání doplnila projekcí snímků a krátkým dokumentem. Zvlášť malí čtenáři byli šokováni podmínkami, v nichž lidé ze zemí třetího světa živoří. Zvídavé děti byly pak obdarovány drobnými dárky od afrických domorodů.

Blanka Oujezdská, Knihovna Praha - Kolovraty, říjen 2016

Keňa v románech - Plzeň


Datum: 6. října 2016
Čas: 11:00
Město a místo: Knihovna Plzeň, dopolední beseda pro školy.

V říjnu k Týdnu knihoven 2016 naši knihovnu navštívila spisovatelka Hana Hindráková s připraveným programem Keňa v románech. Do knihovny byla na tuto akci pozvána 8. třída ZŠ. Paní spisovatelka měla vše perfektně připravené a od první chvíle svého povídání si mladé diváky získala. Všichni pozorně poslouchali povídání o životě v Africe proložené čtením z autorčiných knih. Zájem byl patrný i z mnohých dotazů, na které ke konci vystoupení paní spisovatelka ochotně odpovídala.

Nakonec bylo rozdáno spoustu podpisů a všichni odcházeli spokojeni. Důkazem bylo i to, že se ihned půjčily všechny autorčiny knihy, které jsme měli k dispozici. Takže za nás velká spokojenost! Děkujeme!

Alena Pospíchalová, Obvodní knihovna Doubravka, Plzeň, říjen 2016


Zpráva, kterou napsaly žákyně ZŠ

V Městské knihovně na Doubravce se uskutečnila beseda s českou spisovatelkou Hanou Hindrákovou, kterou jsme navštívili s paní učitelkou Skočilovou.

Hana Hindráková píše román z Afriky, kterou sama několikrát navštívila. Nyní žije ve Strančicích nedaleko Sázavy se svým manželem a ročním synem. Její knihy jsou inspirovány skutečnými událostmi ze státu Keňa. Během setkání nám představila knihy Kariba Keňa, Dítě nikoho a Očarovaná, ze kterých nám i kousek přečetla. Dále napsala knihu Dobrovolnice a Lovci lebek, která jako jediná není o Africe. V současnosti pracuje na knize Smrtící byznys, která se odehrává v Ugandě.

Aby nám více přiblížila život v Keni, pustila nám videa, která sama natočila při jejím cestování. Na závěr nám zodpověděla všechny naše dotazy.

Beseda se nám moc líbila, paní spisovatelka působila moc mile. Rádi bychom si besedu zopakovali a přečetli některou z jejích knih.

Tereza Klesová a Barbora Kalčíková, VIII. A

Očarovaná Afrikou - Kralupy nad Vltavou


Datum: 3. října 2016
Čas: 17:00
Město a místo: Městská knihovna Kralupy nad Vltavou

S Hanou Hindrákovou jsme se v kralupské knihovně setkali již dvakrát. První autorské čtení a vyprávění o Africe v roce 2014 mělo u posluchačů velký ohlas. Proto jsme se s odstupem dvou let rozhodli paní Hindrákovou pozvat podruhé. Představení románu Očarovaná, povídání o Africe – tentokrát spíše o její „hezčí tváři“, o spisovatelské dráze, ale i soukromém životě, opět probíhalo v příjemné atmosféře. I po odchodu Hany Hindrákové z knihovny si posluchačky sdělovaly své dojmy a děkovaly za uspořádání tohoto setkání, které měla Hanka Hindráková opět skvěle připravené.

Šárka Pánková, Knihovna Kralupy nad Vltavou, říjen 2016

Autogramiáda knihy Lovci lebek - Ostrava


Datum: 22. září 2016
Čas: 16:00
Město a místo: Dům knihy, Smetanovo nám. 222/8, Ostrava

Keňa v románech - Brandýs nad Labem


Datum: 14. září 2016
Čas: 18:30
Město a místo: Knihovna Eduarda Petišky, Brandýs nad Labem

Křest románu Lovci lebek


V sobotu 14. května 2016 se v rámci veletrhu Svět knihy uskutečnil křest nového románu Lovci lebek. Knihu slavnostně pokřtila moderátorka Tina Pletánková a herec Čestmír Řanda.

Keňa v románech - Odolená Voda


Datum: 6. dubna 2016
Čas: 17:00
Město a místo: Městská knihovna v Odolené vodě

Keňa v románech - Vamberk


Datum: 16. března 2016
Čas: 17:00
Město a místo: Městská knihovna VamberkZůstaňme v kontaktu:

Ať Vám nic neunikne! Afroservis pro Vás. Vždy, když uveřejním nový afročlánek či nějaké jiné africké novinky, tak dostanete krátkou zprávu. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit, Vaši adresu nikomu nepředám.


Dechberoucí příběh Nebe nad Zanzibarem

Ponořte se do magického světa dobrodružných, romantických a napínavých příběhů. Afrika... to je kontinent, kde necháte kus Vašeho srdce.
Mediální partneři:

Lemito Media Ghetto Zouk Rail reklam

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR Jooble Urologická klinika