Nabídka


Hana Hindráková nabízí besedy o Africe (klasické i online), spisovatelské konzultace (tvůrčí psaní, komunikace s nakladatelstvím, marketing, propagace knihy), konzultace před cestou do Keni a dále i texty pro weby a blogy, PR články.

 

1. Spisovatelská konzultace

Během hodinového povídání (ať už po Skype, přes MS Teams nebo po telefonu) autorka ráda zodpoví všechny dotazy týkající se psaní, vydávání knih, knižního marketingu a spisovatelské profese. Nic nebude tabu. O termín a informace o ceně si prosím napište na email hana@hindrakova.cz.

 

2. Konzultace před cestou do Keni

Během hodinového povídání (ať už po Skype, přes MS Teams nebo po telefonu) autorka ráda zodpoví všechny dotazy týkající se cesty do Keni. Dozvíte se praktické informace pro cestu, doporučení na zajímavá místa, také co v Keni ochutnat, jaké dopravní prostředky tam použít a co určitě nevynechat. Autorka ráda doporučí i místní osvědčené kontakty. O termín a informace o ceně si prosím napište na email hana@hindrakova.cz.

 

3.  Besedy o Africe - klasické i ONLINE

Pokud máte zájem o besedu o Africe pro základní či střední školu, knihovnu, domov seniorů, firmu domluvte si termín na emailu hana@hindrakova.cz. Kvůli velkému zájmu je potřeba rezervovat termín s dostatečným předstihem. Všechny besedy mohou rovněž proběhnout i ONLINE prostřednictvím programu MS Teams.

 

A. Nabídka besed pro knihovny, domovy seniorů a firmy:

 

Můj africký příběh

Cestovatelka, spisovatelka a bývalá dobrovolnice Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Přijďte si poslechnout, co ji přivedlo do Afriky a jak se od dobrovolnictví dostala k psaní románů z afrického prostředí. Její poutavé vyprávění  o Keni je doplněné fotografiemi a videem. V případě klasické besedy je součástí i prodej originálních afrických šperků, které vyráběli lidé z nairobských chudinských čtvrtí. Délka je cca 60 - 90 minut.

 

Afrika v románech

Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Keňa se stala inspirací pro její knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná. Během přednášky se přenesete do exotické Keni prostřednictvím fotografií, videa, autorčina vyprávění a úryvků z jejích knih. V případě klasické besedy je součástí i prodej originálních afrických šperků, které vyráběli lidé z nairobských chudinských čtvrtí. Délka je cca 60 - 90 minut.

 

Kontrasty Keni

Keňa nejsou jen krásné písečné pláže v Mombase, exotičtí Masajové a chvějící se palmy ve větru. Více než polovina obyvatel žije pod hranicí chudoby. Pojďte poznat Keňu tak, jak ji s cestovními kancelářemi nepoznáte. V případě klasické besedy je součástí i prodej originálních afrických šperků, které vyráběli lidé z nairobských chudinských čtvrtí. Délka je cca 60 - 90 minut.

 

Lék nebo zabiják

Populární autorka románů z afrického prostředí Hana Hindráková představí svou novou knihu Smrtící byznys, jejímž hlavním tématem je problematika falešných léků. Součástí besedy je i promítnutí videa k této problematice. Délka je cca 60 minut.

 

Ukradené dětství

V posledních letech dochází v Keni k alarmujícímu nárůstu počtu dětí ulice. Beseda se věnuje této problematice a ukazuje nelehký osud těchto dětí prostřednictvím příběhů Davida a Josepha, s nimiž se Hana Hindráková osobně zná a jejichž příběhy sepsala. Povídání je doprovázeno promítáním fotografií. Délka je cca 60 minut.

 

B. Nabídka besed pro školy:

 

Keňa očima spisovatelky  - beseda o Africe pro 1. stupeň ZŠ

Prostřednictvím autorčina vyprávění a promítání fotografií se děti seznámí se životem v Keni a se spisovatelskou profesí. Také se naučí základní fráze z místního jazyka svahilštiny a dozví se, jak žijí děti na druhé straně světa. Délka je cca 60 minut.

 

Keňa očima spisovatelky - beseda o Africe pro 2. stupeň ZŠ a pro střední školy

Prostřednictvím autorčina vyprávění, promítání fotografií a videa se mladí lidé seznámí s životem v Keni a se spisovatelskou profesí. Beseda je zaměřená na kontrasty Keni (turistické zajímavosti, život v chudinských čtvrtích, život dětí ulice). Délka je cca 60 minut.

 

Beseda o spisovatelském povolání

Tato beseda je určena pro základní i střední školy. Žáci se dozvědí o tom, co obnáší spisovatelské povolání. Délka je cca 45 minut.

 

Seznam aktuálních vystoupení najdete zde.

 

Požadavky ke klasické přednášce

  • připravená technika (počítač s programy VLC Player a PowerPoint, dataprojektor, plátno, reproduktory)
  • propagace spojená s přednáškou v místě konání
  • možnost prodávat knihy a africké šperky
  • cestovné z Mníšku pod Brdy + honorář dle možností pořadatele + ubytování (v případě absence zpátečního spoje)

 

Požadavky k ONLINE přednášce

  • propagace přednášky ze strany pořadatele
  • honorář dle možností pořadatele

 

Fotogalerie


Dechberoucí příběh Nebe nad Zanzibarem

Ponořte se do magického světa dobrodružných, romantických a napínavých příběhů. Afrika... to je kontinent, kde necháte kus Vašeho srdce.
Mediální partneři:

Lemito Media Ghetto Zouk Rail reklam

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR Jooble Urologická klinika