Besedy o Africe - nabídka vystoupení


Pokud máte zájem o besedu o Africe pro základní či střední školu, knihovnu, domov seniorů, firmu domluvte si termín na emailu hana@hindrakova.cz. Kvůli velkému zájmu je potřeba rezervovat termín s dostatečným předstihem.

Autorka dále nabízí texty pro weby a blogy, PR články (více informací najdete zde) a individuální konzultace pro začínající autory (zejména k tématu marketing a propagace knihy). Cena je dohodou.

 

1. Nabídka besed pro knihovny, domovy seniorů a firmy:

 

Můj africký příběh

Cestovatelka, spisovatelka a bývalá dobrovolnice Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Přijďte si poslechnout, co ji přivedlo do Afriky a jak se od dobrovolnictví dostala k psaní románů z afrického prostředí. Její poutavé vyprávění  o Keni je doplněné fotografiemi a videem. Součástí besedy je i prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy z nairobských chudinských čtvrtí. Délka je cca 60 - 90 minut.

 

Afrika v románech

Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Keňa se stala inspirací pro její knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná. Během přednášky se přenesete do exotické Keni prostřednictvím fotografií, videa, autorčina vyprávění a úryvků z jejích knih. Součástí besedy je i prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy z nairobských chudinských čtvrtí. Délka je cca 60 - 90 minut.

 

Kontrasty Keni

Keňa nejsou jen krásné písečné pláže v Mombase, exotičtí Masajové a chvějící se palmy ve větru. Více než polovina obyvatel žije pod hranicí chudoby. Pojďte poznat Keňu tak, jak ji s cestovními kancelářemi nepoznáte. Součástí besedy je i prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy z nairobských chudinských čtvrtí. Délka je cca 60 - 90 minut.

 

Lék nebo zabiják

Populární autorka románů z afrického prostředí Hana Hindráková představí svou novou knihu Smrtící byznys, jejímž hlavním tématem je problematika falešných léků. Součástí besedy je i promítnutí videa k této problematice. Délka je cca 60 minut.

 

Ukradené dětství

V posledních letech dochází v Keni k alarmujícímu nárůstu počtu dětí ulice. Beseda se věnuje této problematice a ukazuje nelehký osud těchto dětí prostřednictvím příběhů Davida a Josepha, s nimiž se Hana Hindráková osobně zná a jejichž příběhy sepsala. Povídání je doprovázeno promítáním fotografií. Délka je cca 60 minut.

 

2. Nabídka besed pro školy:

 

Keňa očima spisovatelky  - beseda o Africe pro 1. stupeň ZŠ

Prostřednictvím autorčina vyprávění a promítání fotografií se děti seznámí se životem v Keni a se spisovatelskou profesí. Také se naučí základní fráze z místního jazyka svahilštiny a dozví se, jak žijí děti na druhé straně světa. Délka je cca 60 minut.

 

Keňa očima spisovatelky - beseda o Africe pro 2. stupeň ZŠ a pro střední školy

Prostřednictvím autorčina vyprávění, promítání fotografií a videa se mladí lidé seznámí s životem v Keni a se spisovatelskou profesí. Beseda je zaměřená na kontrasty Keni (turistické zajímavosti, život v chudinských čtvrtích, život dětí ulice). Délka je cca 60 minut.

Seznam aktuálních vystoupení najdete zde.

 

Požadavky k přednášce

  • připravená technika (počítač s programy VLC Player a PowerPoint, dataprojektor, plátno, reproduktory)
  • propagace spojená s přednáškou v místě konání
  • možnost prodávat knihy a africké šperky
  • cestovné z Mníšku pod Brdy + honorář dle možností pořadatele + ubytování (v případě absence zpátečního spoje)

 

Fotogalerie

 

 

 


Mediální partneři:

Lemito Media Ghetto Zouk Lavickyzadarmo.cz Rail reklam

Lavicky.cz Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR Kašpar PR Jooble


Podporuji:

Lékaři bez hranic Pes pro tebe