Afročtení


Vážná i nevážná africká témata. Rady pro cestovatele a dobrodruhy. Inspirace pro snílky. Každý měsíc nové články z černého kontinentu.

Zůstaňme v kontaktu:

Ať Vám nic neunikne! Afroservis pro Vás. Vždy, když uveřejním nový afročlánek či nějaké jiné africké novinky, tak dostanete krátkou zprávu. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit, vaši adresu nikomu nepředám.

15.10.2020 - Afričtí utěšitelé

Zavřete oči a představte si horké paprsky rovníkového slunce, šumění zpěněných vln Indického oceánu, příjemně hřejivý třpytící se bílý písek, listy kokosových palem chvějící se ve větru a vysokého svalnatého Masaje s dlouhými vlasy ozdobeného šperky z pestrobarevných korálků. Jeho čokoládová barva kůže ostře kontrastuje se zářivě červenou látkou, kterou má na sobě. Přesně o takových mužích sní mnoho žen ze západních zemí. Hodně z nich se však nakonec rozhodne přeměnit odvážné představy v realitu.

15.9.2020 - Východoafrická poutní cesta

Každý rok v květnu se z Keni, Tanzanie, Rwandy a dalších zemí vydávají do Ugandy tisíce poutníků, aby se zúčastnili svátku ugandských mučedníků v bazilice v Namugongu nedaleko hlavního města Kampaly, který připadá na 3. června a v Ugandě je státním svátkem. Uctívají památku 22 katolických světců, kteří kvůli své víře v letech 1885 až 1887 přišli o život. Jedná se o jednu z největších křesťanských událostí na světě.

14.8.2020 - Vy máte hodinky, my máme čas

Přesně tak to říkají Afričané. A v Keni je ještě oblíbenější hláškou "hakuna matata", což ve svahilštině znamená "všechno je v pohodě, žádný problém." Keňani tuto hlášku používají zejména v případě, kdy přijdou na domluvenou schůzku o hodinu nebo dvě později.

14.7.2020 - Zajímavosti o masajských korálcích

Africký kmen Masajů je známý zejména díky svým ručně vyráběným šperkům, které jsou důležitou součástí masajské kultury po mnoho let. Masajové je začali vyrábět už dlouhou dobu před kontaktem s Evropany. Nejprve používali přírodní zdroje jako je hlína, dřevo, kost, měď či mosaz. V 19. století díky obchodu s Evropou se do Afriky dostaly skleněné korálky, které Masajové používají dodnes.

14.6.2020 - Josephovo ukradené dětství

Joseph "Njoro" Njoroge, hlavní hrdina knihy Nezlomný, žil do svých sedmi let s matkou alkoholičkou, která ho psychicky i fyzicky týrala. Místo do školy ho posílala žebrat, místo jídla mu dávala kukuřično-prosné pivo. Nakonec se rozhodl, že už to nebude dál snášet a odešel na ulici. Doufal, že tam najde lepší život.

14.5.2020 - Proč nepomáhat Africe

Jedenáct let života jsem strávila pomocí Africe. Ve dvaceti dvou letech jsem byla nadšeným dobrovolníkem, který si myslel, že spasí aspoň Keňu, když ne celou Afriku. Nyní, ve třiceti pěti letech však patřím téměř mezi odpůrce rozvojové pomoci. A jak se to vlastně stalo?


Zůstaňme v kontaktu:

Ať Vám nic neunikne! Afroservis pro Vás. Vždy, když uveřejním nový afročlánek či nějaké jiné africké novinky, tak dostanete krátkou zprávu. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit, vaši adresu nikomu nepředám.


Dechberoucí příběh Hvězdy nad Afrikou

Ponořte se do magického světa dobrodružných, romantických a napínavých příběhů. Afrika... to je kontinent, kde necháte kus Vašeho srdce.
Mediální partneři:

Lemito Media Ghetto Zouk Lavickyzadarmo.cz Rail reklam

Lavicky.cz Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR Kašpar PR Jooble


Podporuji:

Lékaři bez hranic Pes pro tebe